Psychoterapeuta

Terapia małżeńska, dla par
psychoterapia.pngMoja pracownia powstała między innymi po to, aby wspierać ludzi w trudnych sytuacjach w życiu prywatnym. Jako psychoterapeuta udzielam pomocy osobom dorosłym w ramach spotkań indywidualnych. W moim gabinecie realizowana jest również terapia dla par lub rodzin. Stosowana przeze mnie metoda posiada szeroki zakres zastosowań.

Kompetentny psycholog lub psychoterapeuta dobiera optymalną terapię, która pozwoli pacjentowi na powrót do zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Działam właśnie w taki sposób! Zarówno terapia małżeńska, jak i spotkania indywidualne, mają być przede wszystkim skuteczne.

Psychoterapia
jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych o potwierdzonej naukowo skuteczności. Sprawdza się zarówno wspierając inne metody leczenia (np. farmakoterapię), jak i działając samodzielnie. Psychoterapia jest formą pomocy psychologicznej skierowaną nie tylko do osób z problemami. Jest to również rozwiązanie dla tych, którzy chcą świadomie rozwijać swoją osobowość i nie boją się stawiać sobie ważnych pytań, odkrywając siebie na nowo.
Niezależnie od formy terapii pierwsze spotkania są poświęcone ustaleniu problemu, który zgłasza klient oraz zakresu oczekiwanej pomocy ze strony psychoterapeuty.

Psychoterapia indywidualna prowadzona jest w formie spotkań - sesji psychoterapeutycznych przez jednego, tego samego psychoterapeutę. Mają one ustaloną indywidualnie częstotliwość (raz lub dwa razy w tygodniu) i stały termin.

Psychoterapia krótkoterminowa proponowana jest w przypadku zaistnienia konkretnej sytuacji kryzysowej w życiu klienta, takiej jak utrata bliskiej osoby, niespodziewana diagnoza ciężkiej choroby czy pilna konieczność podjęcia ważnej decyzji życiowej. Psychoterapii krótkookresowa ma z góry ustalony termin zakończenia. Składa się z kilku do kilkudziesięciu sesji terapeutycznych (na ogół nie więcej niż 20), trwa więc trzy, cztery miesiące. Ilość niezbędnych spotkań ustalana jest na jednej z pierwszych wizyt.

Psychoterapia długoterminowa to forma nastawiona na szersze i głębsze poznanie oraz zrozumienie własnej osoby (swoich uczuć, myśli, sposobów funkcjonowania w różnych sytuacjach, wobec różnych osób, a także wobec siebie samego), co pozwala na dokonanie zmiany sposobu funkcjonowania w życiu. Nie ma z góry ustalonego terminu zakończenia takiej terapii.

Terapia dla par nastawiona jest zaś na zrozumienie i rozwiązanie problemów, które dotknęły oboje partnerów. Może być to terapia małżeńska czy partnerska. Warto skorzystać z niej nie tylko w sytuacji zaistnienia poważnego kryzysu w związku.

Cena za sesję: psychoterapia indywidualna (50 min.) - 120zł, terapia par (90 min.)- 160zł